Karol Szpruta

Witajcie Drodzy Przyjaciele, Droga Rodzino, Drodzy Koledzy, oraz Koledzy Kolegów, Przyjaciele Rodziny!

Jak co roku zwracamy się z uprzejmą prośbą o pamięć o naszym synu Karolu, przy wypełnianiu deklaracji podatkowej PIT.
Karol ma już 10 lat. Historię Karola znacie, ale w skrócie: wcześniak (6-ty miesiąc, 800 gr, 3 pkt Apgar), retinopatia wcześniacza (nie widzi od urodzenia), mózgowe porażenie dziecięce (nie mówi, nie chodzi), okołoporodowe uszkodzenia i niedorozwój mózgu. Jego i nasze życie od urodzenia jest wypełnione operacjami, zabiegami, rehabilitacją, dietami, turnusami rehabilitacyjnymi, wizytami u dziesiątek lekarzy specjalistów itd.

Bardzo potrzebujemy tych Waszych jednych procentów, żeby i w tym roku 2013 kontynuować intensywną rehabilitację Karola oraz prawdopodobnie kolejne zabiegi, które mają na celu moment, kiedy Karol zacznie samodzielnie chodzić i funkcjonować.

W roku 2012 udało nam się z zebranych środków dzięki Wam, sfinansować zabieg fibrotomii w Krakowie u jednego z najlepszych rosyjskich lekarzy ortopedów, który spowodował, że Karolowi zmniejszyły się przykurcze stóp, co ma umożliwić Mu pionizację i naukę chodzenia.

Byliśmy również w Klinice Okulistyki Dziecięcej w Greifswaldzie/Niemcy u jednego z najlepszych lekarzy okulistów w tej części Europy, niestety po serii badań diagnoza nie jest zadowalająca. Na obecnym poziomie zaawansowania medycyny nie jest jeszcze możliwy ratunek dla oczek Karola, ale jesteśmy optymistami i wiemy, wierzymy, że kiedyś zobaczy na własne oczy piękno tego Świata.

Dodatkowo Karolowi zwiększyliśmy ilość zajęć rehabilitacyjnych, oraz dołożyliśmy do tygodniowego grafiku prywatne zajęcia z Integracji Sensorycznej oraz terapii wodnej w basenie. Miesięcznie Karol potrzebuje ok. 3 tys.zł na prywatną dodatkową rehabilitację, która nie jest refundowana przez NFZ.
Z nowości, Karol je już wszystkie posiłki łyżeczką, a nie jak do niedawna butelką, nauczył się pić z butelki samodzielnie, a z kubka uczy się, rozwija się w miarę prawidłowo, jak na swoją niepełnosprawność.

Robimy co możemy. Ile tylko nam i Jemu sił wystarczy, będziemy walczyć o to, żeby kiedyś mógł sobie samodzielnie radzić, kiedy nas zabraknie.

Pomóżcie nam trochę...

Więcej informacji o Karolu znajdziecie na www.lepszedni.org
Więcej fotek Karola znajdziecie na www.facebook.pl/KarolSzpruta

 

Możesz przekazać mi 1% z podatku PIT:

Fundacja „Lepsze Dni”, Wrocław

Numer KRS 0000326747 z dopiskiem Leczenie i rehabilitacja – dla Karol Szpruta

Wpłaty /darowizny/ z 1% prosimy kierować na konto o nr:
      21 1140 1140 0000 2121 1000 1001
Wpłaty/darowizny/całoroczne prosimy kierować na subkonto o nr:
      91 1140 1140 0000 2121 1000 1002