Zuzia Madera

Mam na imię Zuzia. Mam 4 latka i autyzm. Dzień, w którym się urodziłam był najszczęśliwszym dla całej mojej rodzinki, lecz po roku wszystko przewróciło się do góry nogami. Byłam inna. Nie lubiłam ludzi ani całego otaczającego mnie świata. Wiele rzeczy było dla mnie bolesnych i nie zrozumiałych. To wszystko jest ciężkie do wytłumaczenia, bo ja sama jeszcze tego nie rozumiem. Mamusia mówi, że to właśnie jest autyzm.

Szybko wprowadzona rehabilitacja już sprawiła, że przytulam mamusię i daje buziaki bez bólu. Pilnie wykonuje zadania z Panią logopedą, psycholog i pedagog. Mamusia zapisała mnie do przedszkola integracyjnego abym mogła przebywać wśród innych dzieci. Nie jest to szczytem moich marzeń, ale na razie bacznie obserwuję rówieśników, może się czegoś nauczę. Chodzę na terapię krzyżowo-czaszkową. Bardzo to lubię, bo potem jestem odprężona i mniej się boję. Tatuś zabiera mnie na basen, gdzie Pani fizjoterapeutka zaleca ćwiczenia. Mam również zajęcia na siłowni dla dzieci. To taka sala do integracji sensorycznej. Tam nauczyłam się podskakiwać i czołgać.

Ale to nie wszystko. Mam jeszcze chory brzuszek. Codziennie przyjmuję dużo witaminek i enzymów. Rodzice zlecili moje badania w Polsce i USA. Wyniki nie są dobre. Pokazały całe spektrum zaburzeń m.in. trawienia. Razem z Panią doktor naprawiamy brzuszek, ale niestety na to trzeba czasu.

Całe moje życie to ciężka praca, nawet cięższa od tej dla dorosłych. Ja walczę o siebie. Czas bez terapii to czas stracony. Autyzm nie ucieknie. Nie zniknie. Będzie ze mną do końca życia. Ale to ja muszę nauczyć się z nim żyć i przezwyciężać strach.

Cała ta rehabilitacja, lekarze, badania, leki i suplementy kosztują duo pieniążków. Mój tatuś dużo pracuje, brat oddał swoją skarbonkę, ale to i tak za mało.

Bardzo proszę, przekaż mi 1% podatku.

Dzięki tym pieniążkom będę mogła dalej iść przez życie z nadzieją, że uda mi się pokonać autyzm.

Możesz przekazać mi 1% z podatku PIT:

Fundacja Krystyny Ciołkosz „ZA SZYBĄ”

Numer KRS 0000252666 cel szczegółowy Zuzana Madera

Darowizna na rzecz dalszego leczenia i rehabilitacji na konto:
Krystyna Ciołkosz „ZA SZYBĄ”
Al. Armii Krajowej 4A/4
50-541 Wrocław
BZWBK 91 1090 1522 0000 0001 0508 2692
​​​​​​​W treści wpisująć „Zuzana Madera”